Technologie

Hawe rozpoczyna korektę wzrostową

Kurs akcji telekomunikacyjnej spółki forsuje dziś górną granicę krótkoterminowej konsolidacji. Zdaniem analityków DM PKO BP jest to początek silniejszej zwyżki.
Foto: PARKIET

Cena akcji Hawe porusza się w obrębie długoterminowego kanału spadkowego. Na początku października kurs dotarł do jego dolnego ograniczenia i rozpoczęła się konsolidacja między poziomami 2,55 zł – 2,3 zł. W poniedziałek ten wyższy pułap został naruszony, a dziś przed południem wyraźnie przebity. W porywach notowania zwyżkowały do 2,61 zł.

Zdaniem analityków DM PKO BP wybicie górą z konsolidacji może oznaczać początek silniejszej korekty trendu spadkowego. - Od połowy października Hawe porusza się w konsolidacji po wcześniejszych, silnych spadkach. W obecnej chwili testuje jej górne ograniczenie, którego przełamanie oznaczałoby rozpoczęcie korekty wzrostowej w kierunku górnego ograniczenia długoterminowego kanału spadkowego. Do czasu jego pokonania, w średnim terminie obowiązuje jednak scenariusz spadkowy – napisali eksperci w porannym, wtorkowym raporcie. Górna granica wspomnianego kanału znajduje się przy 2,8 zł, więc pułap ten jest potencjalnym celem byków, jeśli dzisiejsze wybicie się powiedzie. Najbliższe wsparcia dla notowań to 2,55 zł, a niżej 2,3 zł.

O godzinie 12.45 kurs akcji Hawe rósł o 3,6 proc. do 2,61 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.