REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Twórcy gier ciągną indeks w dół

Ponad 2 proc. tracił w czwartek NCIndex, a w grupie najmocniej przecenionych spółek były The Farm 51, Jujubee, Varsav Game Studios oraz Fat Dog Games. Fatalnie radziło sobie też Cloud Technologies.
Foto: Adobestock

Największy obrót na rynku alternatywnym obserwowaliśmy – tradycyjnie – na The Farm 51. Tylko w pierwszej połowie sesji właściciela zmieniły akcje o wartości niemal 8 mln zł. Stanowiło to aż 80 proc. obrotu całego NewConnect. Inwestorzy wyprzedawali akcje gliwickiego studia po publikacji wyników za III kwartał. Nie zachwyciły ich też szczegóły dotyczące gry „World War 3".

W niełasce inwestorów

Jej premiera odbyła się 19 października i początkowo, mimo problemów technicznych, sprzedaż była dobra, a kapitalizacja spółki mocno wzrosła. Jednak wiele wskazuje, że dynamika sprzedaży wyhamowała. Wstępne przychody brutto ze sprzedaży gry, osiągnięte do 13 listopada, wyniosły ponad 18,6 mln zł, a liczba sprzedanych kopii przekroczyła 200 tys. Przypomnijmy, że po trzech dniach od premiery sprzedanych było już 100 tys. egzemplarzy (co sprawiło, że koszty się zwróciły). W danych za III kwartał profitów z nowej gry jeszcze nie widać, natomiast koszty jej produkcji i wydania – tak. Dlatego nie powinno dziwić, że gliwickie studio zakończyło ten kwartał głęboko pod kreską. Końcówka roku powinna być za to zdecydowanie lepsza. Po czwartkowych spadkach wycena studia jest poniżej poziomów sprzed premiery, ale zdecydowanie wyżej niż na początku tego roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA