REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Telekomunikacja. W danych operatorów częściej widać plusy

Marże Orange i T-Mobile Polska odbijają się od dna. Grupa Cyfrowy Polsat, lider rentowności w branży, zanotowała niewielkie osłabienie.
Foto: Adobestock

Już trzech z czterech największych operatorów telekomunikacyjnych w kraju opublikowało wyniki za III kwartał 2018 r. Przychody i zyski EBITDA przedstawicieli branży niemal bez wyjątku poprawiły się w porównaniu z danymi z 2017 r., gdy skrzydła podcięła im unijna regulacja „roam like at home".

Mieszany obraz

Najwcześniej wyniki za III kwartał br. opublikował Orange Polska. Według obowiązujących w ubiegłym roku standardów (IAS18) pozwalających na analizę trendów w danych telekom ten poprawił marżę EBITDA (relację EBITDA do przychodów) o 2,2 pkt proc. do 29,8 proc. Było to możliwe głównie dzięki ograniczeniu kosztów, bowiem przychody Orange Polska jeszcze lekko obniżyły się (o 0,5 proc.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA