REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

MCI Capital zabiera głos w sprawie ABC Daty

Fundusz w rozmowie z „Parkietem" deklaruje, że w razie potrzeby jest gotowy wesprzeć finansowo swoją spółkę portfelową. Nie wyklucza wycofania jej z giełdy.

Maciej Kowalski, członek rady nadzorczej ABC Daty.

Foto: materiały prasowe

Akcje ABC Daty w poniedziałek mocno zyskiwały na wartości po tym, jak rano grupa podała wyniki za III kwartał. Nadal jednak notowania są zdecydowanie poniżej poziomów sprzed kilkunastu miesięcy. Obecnie kapitalizacja spółki wynosi niewiele ponad 100 mln zł. Zgodnie z opublikowaną kilka lat temu strategią do 2018 r. miała wynosić 1 mld zł. Rynek zastanawia się, jak na to patrzy MCI Capital, który ma pakiet kontrolny ABC Daty.

Kontrole pod lupą

– Inwestycję w ABC Datę, tak jak i inne, oceniamy z perspektywy wyniku na całej inwestycji, a nie bieżącego kursu giełdowego. Szczegółowo monitorujemy postęp w realizacji budżetu i w tym zakresie wyniki spółki są zadowalające – mówi „Parkietowi" Maciej Kowalski, członek rady nadzorczej ABC Daty, zarządzający funduszem MCI. EuroVentures.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA