Technologie i IT

Netia: Wraca scenariusz z konsolidacją w roli głównej

Choć wśród analityków przeważają pesymistyczne oceny najbliższej przyszłości Netii, a w październiku część obniżyła wyceny walorów telekomu (Erste do 3 zł z 5 zł, DM BZ WBK do 3,37 zł), jest to miesiąc wzrostu notowań spółki. Kurs podźwignął się z około 3,7 zł do 4 zł.
Foto: materiały prasowe

Motorem zwyżek zapewne nie są przewidywania, że w przyszłym tygodniu stacjonarny operator pokaże dobre wyniki za III kwartał. Netia może wykazać 353 mln zł przychodów – mówi średnia prognoz siedmiu biur maklerskich ankietowanych przez „Parkiet". Jeśli szacunki specjalistów się sprawdzą, przychody tego drugiego pod względem liczby abonentów operatora telefonii stacjonarnej i trzeciego operatora dostępu do internetu w kraju spadną rok do roku o 5,2 proc. Grupa wykazywała już lepszą dynamikę, gdy podstawą do porównań były wyniki sprzed zakupu od PKP firmy TK Telekom.

Jeśli chodzi o EBITDA, to średnia wskazań biur maklerskich wyniku skorygowanego o zdarzenia jednorazowe Netii spadła silniej niż przychody – o prawie 9 proc., do niecałych 94 mln zł. Zysk netto zaś mógł obniżyć się o około 30 proc. rok do roku, do 11,5 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz