REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Qumak chce układu

Zarząd spółki zdecydował o przygotowaniu wniosku o otwarcie postępowania dotyczącego przyspieszonego postępowania układowego. Jak reaguje kurs?
Foto: Adobestock

Notowania Qumaka świecą dziś na zielono. Około godz. 10 akcje drożeją o ponad 5 proc. do 1,02 zł. Spółka zdecydowała o przygotowaniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Jednocześnie przedłużony został przegląd opcji strategicznych - miał zakończyć się wczoraj.

"W związku z rozpoczynającymi się rozmowami z potencjalnymi inwestorami, zarząd wydłuża okres prowadzenia przeglądu opcji strategicznych i w dalszym ciągu zaprasza inwestorów do wzięcia w nim udziału" – czytamy w komunikacie spółki. Zarząd podkreśla, że rozważy dokonanie rewizji swojej decyzji sprawie otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego – zależy to od przebiegu oraz wyniku rozmów z nowymi inwestorami strategicznymi.

Qumak od dłuższego czasu ma kłopoty z płynnością. Szansą na poprawienie kondycji spółki miała być fuzja z grupą Euvic, ale nie doszła do skutku z uwagi na niekorzystaną dla wspólników Euvika interpretację podatkową transakcji. W efekcie Qumak odwołał emisje akcji, które były planowane w związku z fuzją.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA