REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Szefowa ABC Daty o prognozach

Wrzesień był dla naszej grupy bardzo udany. Podtrzymujemy całoroczne plany – powiedziała w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu” prezes ABC Daty Ilona Weiss.
Foto: parkiet.com

Kurs ABC Daty dziś lekko rośnie. Po godz. 15 za akcję trzeba zapłacić 2,03 zł. Właściciela od rana zmieniło blisko 1,2 mln walorów. Rano spółka podała, że  wypracowała we wrześniu 2017 r. 417 mln zł szacunkowych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 15 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Łączny poziom skonsolidowanych przychodów w III kwartale 2017 roku jest wyższy o 2 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku.

- Zgodnie z naszą comiesięczną praktyką, podaliśmy informację o wielkości przychodów. Wrzesień był bardzo udany. Realizujemy naszą strategię na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni. Znajdujemy się na ścieżce realizacji prognoz, które podaliśmy na 2017 r.  – powiedziała dziś w programie „Prostu z Parkietu" Ilona Weiss, prezes ABC Daty, która była gościem Andrzeja Steca. Podkreśliła, że również wcześniejsze okresy – w tym II kwartał – były dla grupy bardzo udane. Udało jej się wypracować rekordowo wysoką marżę : wyniosła 6,7 proc.

-To generalnie jednak z najwyższych marż w branży dystrybucji IT - podkreśliła szefowa spółki. Zadeklarowała, że grupa nadal będzie się rozwijać w tych segmentach, które są najbardziej perspektywiczne. W III kwartale 2017 r. koncentrowała się na dalszym rozwoju kluczowych obszarów: mobile, usług z wartością dodaną, platformy chmurowej oraz usług e-commerce. Trwają też prace nad wprowadzeniem nowych funkcjonalności do mobilnej aplikacji m-InterLink, które zostaną zaprezentowane w IV kwartale 2017 r.

ABC Data rozważa  przejęcia, co zresztą zapisała w swojej strategii. Na razie jednak żadne z rozmów nie są bliskie sfinalizowania.  –W przeciwnym wypadku spółka opublikowałaby komunikat w tej sprawie – podkreśla szefowa ABC Daty.

Dobre tegoroczne wyniki zaowocują wypłatą zaliczki na dywidendę z tegorocznego zysku.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA