Technologie

Unified Factory: Inwestorzy ciekawi technologii spółki

Unified Factory, notowana na NewConnect firma mająca w ofercie narzędzia do automatyzacji kontaktu z klientem w internecie, rozpocznie niebawem negocjacje w sprawie wdrożenia swoich narzędzi za oceanem.

Maciej Okniński, prezes Unified Factory

Foto: Archiwum

– Dzięki aktywności na rynku amerykańskim nasza technologia została zauważona zarówno przez fundusze, jak i inwestorów branżowych – wyjaśnia prezes Maciej Okniński. Dodaje, że w efekcie przedsiębiorstwo zostało zaproszone na kilkanaście spotkań w Dolinie Krzemowej. – Odbędą się one już w pierwszym tygodniu października. Ich tematem ma być prezentacja naszych rozwiązań w obszarze NLP, czyli analizy tekstu naturalnego (red. NLP – natural language processing) z wykorzystaniem pamięci asocjacyjnej, którą określiliśmy jako projekt Menerva – tłumaczy Okniński. – Zainteresowanie funduszy amerykańskich naszymi rozwiązaniami traktuję jako potwierdzenie, że dysponujemy produktem o światowym potencjale. Pozwala to spółce realnie myśleć także o rozszerzeniu naszej oferty na globalnym rynku w segmencie AI software delivery (dostarczanie oprogramowania wykorzystującego sztuczną inteligencję red.) – twierdzi Okniński. Zdaniem prezesa technologia NLP dostarczana przez Unified Factory ułatwia pracę programistom i deweloperom, może zrewolucjonizować rozwiązania w zakresie tekstu naturalnego na całym świecie. – Chcemy być na to gotowi zarówno technologicznie, jak i kapitałowo – przyznaje Okniński.

Prawdopodobnie w tym tygodniu poznamy cenę emisyjną do 2,87 mln akcji serii F Unified Factory. Cena maksymalna to 19 zł, jednak na poniedziałkowej sesji walory były wyceniane na około 12,6 zł. Spółka z emisji chciałaby pozyskać do 55 mln zł przy obecnej kapitalizacji wynoszącej nieco ponad 100 mln zł. Pieniądze mają pozwolić wzmocnić obecność na dotychczasowych rynkach, ale także umożliwić wejście na nowe. O ile w 2016 r. ponad 50 proc. przychodów firmy pochodziło z kraju, o tyle w tym roku, zdaniem Oknińskiego, udział przychodów z zagranicy „spokojnie przekroczy 50 proc.". Pod koniec roku firma chce się przenieść na GPW. paan

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.