REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Vivid Games: Popremierowy zastrzyk optymizmu

Vivid Games był gwiazdą podczas poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

„Gravity Rider" zadebiutowało w sklepach Apple App Store i Google Play

Foto: materiały prasowe

Od rana kurs rósł i po południu za akcję trzeba było zapłacić 4,39 zł, a więc o ponad jedną czwartą więcej niż na piątkowym zamknięciu notowań. Zwyżce towarzyszyły wysokie obroty. Właściciela zmieniły akcje warte kilka milionów złotych. Wzrost był pokłosiem udanej premiery gry „Gravity Rider". Zbiera pozytywne oceny. Oficjalnych danych o liczbie pobrań na razie nie ma, ale prawdopodobnie spółka we wtorek przedstawi pierwsze statystyki.

„Gravity Rider" zadebiutowało w sklepach Apple App Store i Google Play. Bydgoska spółka chce zarabiać na grze w formule free to play, w tym na reklamach i mikropłatnościach. Według serwisu Newzoo segment gier mobilnych cechuje najwyższa dynamika. W tym roku po raz pierwszy to właśnie one będą odpowiadały za ponad połowę całego rynku, wartego niemal 140 mld USD. Gry mobilne cieszą się szczególnie dużą popularnością w Azji i nic dziwnego, że to m.in.z Chinami bydgoska spółka wiąże duże nadzieje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA