REKLAMA
REKLAMA

Technologie

OEX: Grupa będzie dalej rosła

Są pieniądze na inwestycje w rozwój organiczny i przejęcia.
Foto: Fotolia

Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału OEX w związku ze zrealizowaną niedawno emisją akcji. Spółka pozyskała z niej 18,7 mln zł na inwestycje w dalszy rozwój organiczny i przejęcia.

W ostatnich miesiącach OEX znacząco zwiększyło bazę klientów, kontynuowało też ekspansję zagraniczną. Można się zatem spodziewać kontynuacji zwyżki przychodów. W pierwszym półroczu poszły w górę o 12 proc. do prawie 278 mln zł. Jednak zyski grupy spadły. Zarząd wyjaśnia, że jest to efekt gorszego wyniku w segmencie wsparcia sprzedaży – część zaplanowanych projektów przesunęła się na drugie półrocze. W wyniki biją też zwiększone koszty pracy. Warto natomiast odnotować, że grupa poprawiła mocno przepływy z działalności operacyjnej. Na koniec czerwca wynosiły 13 mln zł, podczas gdy rok temu były na minusie.

Istotny wpływ na przyszłe wyniki OEX będą mieć zmiany zasad współpracy z Orange Polska. Od maja tego roku w miejsce dotychczasowego modelu, w którym spółka zależna Tell nabywała sprzęt na własny rachunek, wprowadzono tzw. system powierzenia. Zarząd informuje, że głównym skutkiem tej zmiany będzie eliminacja bezmarżowych przychodów i odpowiadających im kosztów oraz zakończenie systemu rozliczania sprzedaży ratalnej. Spółki grupy OEX działają na rzecz trzech operatorów: wspomnianego już Orange, Polkomtela i T-Mobile.

Kapitalizacja OEX sięga 140 mln zł. W piątek po południu za akcję handlowej spółki płacono 17,2 zł po spadku o ponad 4 proc. Tegoroczne walne zgromadzenie zdecydowało o przeznaczeniu całego zysku za 2017 r. (ok. 7,6 mln zł) na kapitał zapasowy.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA