REKLAMA
REKLAMA

Technologie

PGS z ostrożnym optymizmem

W pierwszym półroczu spółka zatrudniła nowe osoby i zwiększyła przychody. Jakie będą kolejne miesiące?
Foto: www.sxc.hu

WIG-informatyka w czwartek spadł poniżej poziomu 2000 pkt. W dół ciągnęły go m.in. Comarch, LiveChat oraz PGS Software. Notowania tego ostatniego traciły ponad 2 proc., ale od kilku miesięcy utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie. Grupa właśnie pochwaliła się dużą zwyżką przychodów w pierwszym półroczu, ale jej zyski spadły.

Mieszane uczucia

Na koniec czerwca PGS Software zatrudniało w przeliczeniu na pełne etaty 275 pracowników, a więc o ponad 40 więcej niż pół roku wcześniej. – W drugim półroczu też będziemy zatrudniać nowe osoby – zapowiada Wojciech Gurgul, prezes PGS Software. Zaznacza jednak, że skala wzrostu zatrudnienia będzie mniejsza, bo rynek, wbrew pozorom, nie jest łatwy. – Mam mieszane uczucia. Z jednej strony rynek jest dobry. Z drugiej natomiast bardzo mocno się zmienia: wymagania klientów są coraz większe i trudno prognozować, jak będzie wyglądał w przyszłości – podkreśla. Nie chce mówić o spodziewanej dynamice przychodów w II półroczu. – Po pierwsze, nie podajemy prognoz. Po drugie, jest zbyt wiele niewiadomych – ucina.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA