REKLAMA
REKLAMA

Technologie

ABC Data pójdzie pod rękę z koncernem Alibaba

Dystrybutor sprzętu IT podpisał umowę o strategicznej współpracy z chińskim gigantem. Kontrakt dotyczy segmentu chmurowego. Jak wpłynie na wyniki giełdowej grupy?
Foto: Bloomberg

Największymi dystrybutorami sprzętu IT w Polsce są grupa AB oraz ABC Data. Na rynek próbuje wrócić Action. Prezesem ABC Daty jest Ilona Weiss.

Foto: Archiwum

ABC Data została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań firmy Alibaba Cloud w Polsce i siedmiu innych krajach regionu: Czechach, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Słowacji i Węgrzech. Poprzez swoją platformę giełdową spółka udostępniać będzie produkty chińskiego koncernu, m.in. wirtualne serwery, hosting, backup, rozwiązania sieciowe, narzędzia związane z internetem rzeczy, big data czy sztuczną inteligencją.

Szczegóły umowy

Grupa Alibaba w ostatnich latach mocno się rozrosła. Gros swojego biznesu realizuje w Chinach, ale coraz śmielej wychodzi za granicę, konkurując m.in. z amerykańskimi gigantami. – Jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczynamy współpracę z Alibaba Cloud – podkreśla Ilona Weiss, szefowa ABC Daty. Liczy, że coraz więcej polskich firm będzie się decydować na przeniesienie zasobów IT do chmury.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA