Technologie i IT

Inea z Playem oraz Tauron zdominowały konkurs o dotacje

Wehikuły Fibee zgarnęły prawie 1,2 mld zł unijnych pieniędzy. Dzięki temu
wielkopolska sieć Inea zaistnieje także w innych częściach kraju.
Foto: Bloomberg

Prawie 1,64 mld zł na 1,94 mld zł dostępnych dotacji ze środków UE do budowy sieci szybkiego dostępu do internetu w Polsce wygrały firmy w rozstrzygniętym w czwartek trzecim konkursie zorganizowanym przez Centrum Operacyjne Polska Cyfrowa. Największym beneficjentem rozdania jest grupa Inea wspierana przez P4, właściciela Playa. Wehikuły Fibee I i Fibee IV (P4 ma w nich mniejszościowy udział) uzyskały prawie 1,2 mld zł wsparcia.

Drugim pod tym względem beneficjentem jest kontrolowana przez Skarb Państwa Grupa Tauron, której spółka Tauron Obsługa Klienta zdobyła około 187 mln zł wsparcia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz