Technologie i IT

Orange: Wyniki w cieniu decyzji sądu

W II kwartale 2018 r. Orange Polska odnotował niecałe 2,71 mld zł przychodu, 687 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) oraz 33,3 mln zł straty netto – przewidują analitycy z ośmiu biur maklerskich ankietowani przez „Parkiet".
Foto: parkiet.com

To średnia prognoz przygotowanych według stosowanych przez telekom od początku tego roku standardów sprawozdawczości finansowej uwzględniających standard IFRS 15. Czy specjaliści mają rację, okaże się 24 lipca, gdy spółka opublikuje sprawozdanie za półrocze.

W związku ze zmianą standardu prognozy te nie są porównywalne z danymi opublikowanymi przez Orange Polska po analogicznym kwartale 2017 r. Można natomiast je zestawić z rezultatami za I kwartał br., które po raz pierwszy zostały przygotowane z uwzględnieniem IFRS 15. Analitycy założyli, że pierwsze dwa kwartały w Orange Polska były bardzo podobne. Wprawdzie w drugiej części półrocza przychody mogły być nieco niższe niż w I kw. br., gdy sięgnęły równo 2,71 mld zł, ale za to EBITDA i wynik netto za sprawą restrukturyzacji wewnętrznej trwającej w firmie mogły wypaść nieco lepiej niż kwartał temu, gdy telekom stracił na czysto 50 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz