REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Cyfrowy chce zarobić na europejskiej piłce

Grupa Cyfrowy Polsat jest w tym roku wyjątkowo aktywna na rynku kapitałowym. Ale nie tylko tutaj. Zaczyna monetyzację praw do transmisji Ligi Mistrzów, próbując zwiększyć średni przychód z opłat od abonentów

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, postawił na sport w ofercie grupy.

Foto: Fotorzepa, Tomasz Jodłowski

Przecenić rynek, a samemu zarobić. Z taką filozofią zdobywał rynek Play i tak zdaje się myśleć teraz grupa Cyfrowy Polsat. W poniedziałek i wtorek satelitarna platforma, należąca do niej sieć komórkowa Plus i serwis internetowy Ipla przedstawiły ofertę detaliczną uwzględniającą Polsat Sport Premium – nowy pakiet dwóch kanałów telewizyjnych z Ligą Mistrzów i Ligą Europy.

Foto: PARKIET

Aby go mieć, np. abonent Cyfrowego Polsatu zapłaci abonament o 10–30 zł większy niż do tej pory. A mimo to dostęp do elitarnych piłkarskich rozgrywek będzie dla niego zapewne tańszy niż dotąd.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA