Technologie i IT

CreativeForge Games: Gęsto na parkiecie

W sumie już 19 producentów gier notowanych jest na GPW i NewConnect, w tym 12 na tym ostatnim rynku. W piątek swoją przygodę z parkietem zaczęło CreativeForge Games, którego znaczącym akcjonariuszem jest giełdowy PlayWay. Pierwsza sesja była imponująca: po południu akcje drożały o ponad 70 proc.
Foto: Bloomberg

CreativeForge Games tworzy gry na komputery PC i konsole. Jest czwartym tegorocznym debiutantem na NewConnect, a zarazem 404. spółką notowaną na tym rynku. Przeprowadziło ofertę prywatną akcji serii K oraz sprzedaż walorów serii H, I oraz J. Cena emisyjna akcji serii K wynosiła 12 zł, natomiast papiery z serii H sprzedawano po 2,2 zł, a z serii I oraz J po 5 zł. Do debiutu na NewConnect szykuje się też inna spółka z portfela PlayWaya – Moonlit, która kilka dni temu ruszyła z ofertą publiczną. Zapisy na jej akcje przyjmowane są do 12 czerwca.

Bliżej wejścia na alternatywny parkiet jest natomiast 7Levels, który czeka już na wyznaczenie daty debiutu. W piątek poinformował, że "„Castle of Heart", jego flagowy produkt, doczekał się pierwszej dużej aktualizacji.

– Minione dwa miesiące od czasu premiery „Castle of Heart" upłynęły nam na wsłuchiwaniu się w opinie graczy, którzy mieli okazję zapoznać się z naszym tytułem. Pracowaliśmy nad tym, aby wprowadzić w życie możliwie jak najwięcej sugerowanych przez społeczność zmian – podkreśla Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels. kmk


Wideo komentarz

Powiązane artykuły