Technologie i IT

MCI Management drożeje po raporcie kwartalnym

Fundusz wypracował w I kwartale, dzięki sprzedaży części akcji PEM, 108,5 mln zł zysku netto.

Tomasz Czechowicz, wiceprezes MCI Management

Foto: spółka

Ponad 7,5 proc., do 9,52 zł, drożały w pierwszej części wtorkowych notowań kurs MCI Management w reakcji na raport kwartalny. W tym okresie firma zwiększyła w I kwartale zysk netto do 108,5 mln zł. Z tego 77 mln zł zapewnił zarobek na sprzedaży mniejszościowego pakietu spółki zarządzającej PEM w ramach pre-IPO. Na potrzeby tej transakcji spółka została wyceniona na 270 mln zł. Cezary Smorszczewski, prezes MCI zapowiada drugą część pre-IPO jeszcze w tym miesiącu. Na przełomie maja i czerwca PEM planuje złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut planowany jest na IV kwartał. Pozytywnie na wyniki MCI Management wpływał też rozwój spółek zależnych, przede wszystkim z subfunduszu MCI.EuroVentures.

Według Tomasza Czechowicza, wiceprezesa MCI Management w bieżącym roku, głównymi czynnikami wzrostu grupy w bieżącym roku będzie dalszy dynamiczny rozwój ABC Daty. – Mile zaskoczył nas też popyt na akcje PEM w pre-IPO co pozytywnie kontrybuowało będzie na nasze wyniki całoroczne. Bardzo dobrze rozwija się Invia.cz i turecki Indeks – wylicza wiceprezes. Twierdzi, że w tym świetle prognoza roczna MCI Management na 2014 r., zakładająca wzrost wartości wartości aktywów netto na akcję do 16,5 zł jest skrajnie konserwatywna. Na koniec I kwartału wskaźnik NAV wynosił 14 zł. – W pozytywnym scenariuszu prognoza dotycząca NAV może zostać przekroczona – deklaruje Czechowicz.

Podtrzymuje plany uruchomienia nowych inwestycji za co najmniej 305 mln zł.  W I kwartale MCI Management powiększył portfel o mniejszościowy udział Wirtualnej Polski oraz cztery nieduże spółki technologiczne. Wziął też udział w kolejnej rundzie finansowania we Frisco. Dokupił też niewielki pakiet Indeksu wykorzystując spadek kursu tej firmy. Czechowicz podtrzymuje też plany pozyskania 100 mln zł ze sprzedaży aktywów. Kwota uwzględnia jednak dywidendę z ABC Daty. Zawiera też przychody z pre-IPO PEM-u, pre-IPO czeskiej Invia.cz, dywidendę z Indeksu i sprzedaż Naviexpertu.


Wideo komentarz