Technologie

Dr.Kalliwoda: akcje Comperii są mocno niedowartościowane

Specjaliści niemieckiego biura wyceniają akcje Comperii.pl na 40,5 zł i zalecają ich kupowanie.

Dr.Kalliwoda Research w raporcie z 29 kwietnia konsekwentnie rekomendują kupowanie akcji Comperii.pl, które wycenia na 40,5 zł. We wcześniejszym materiale cena docelowa wynosiła 31 zł. Obecna jest przeszło dwa razy wyższa niż rynkowa. We wtorek przed południem za papiery internetowej porównywarki produktów finansowych płacono na GPW, po ok. 2-proc. wzroście, 19,35 zł.

Analitycy niemieckiej firmy pozytywnie oceniają perspektywy Comperii.pl na bieżący rok i kolejne lata. Zwracają uwagę, że niskie stopy procentowe w naszym kraju mają pozytywny wpływ na rozwój rynku kredytowego co z kolei napędza ruch na stronach porównywarek finansowych. Również instytucje finansowe przeznaczają większe kwoty na marketing. Pewna część tych budżetów trafia do Internetu. Comperia.pl od niedawna zajęła się też sprzedażą produktów ubezpieczeniowych. Z powodzeniem sprzedaje własną aplikację dla agentów ubezpieczeniowych. Przychody z tego źródła szybko rosną co było dla autorów raportu pretekstem do podwyższenia wyceny akcji Comperii.pl.

Według Dr.Kalliwoda Research w bieżącym roku spółka będzie miała prawie 17 mln zł przychodów (13,2 mln zł w 2013 r.), 7,47 mln zł wyniku EBITDA (6,03 mln zł) i 3,58 mln zł (2,76 mln zł) zysku netto. W 2015 r. obroty powiększą się do 25,62 mln zł, EBITDA do 10,81 mln zł a netto do 5,27 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.