Technologie

XTPL: debiut na GPW i giełdzie we Frankfurcie

Wrocławska spółka ma globalne aspiracje. Przy okazji zmiany rynku notowań wejdzie na parkiet we Frankfurcie.

Filip Granek, prezes firmy XTPL, podkreśla, że opracowana przez nią technologia jest przełomowa.

Foto: Archiwum

Wtorek był kolejnym dniem mocnego wzrostu kursu notowanego na NewConnect XTPL. To najprawdopodobniej pokłosie najnowszej wyceny biura East Value Research, według której kurs ma jeszcze 88-proc. potencjał wzrostowy. Kapitalizacja spółki przekracza 120 mln zł i z nawiązką wystarcza do przeniesienia notowań na GPW.

– Prace są zaawansowane, spodziewamy się debiutu jeszcze w I półroczu 2018 r. Równolegle planujemy wejść na niemiecki Open Market – zapowiada prezes Filip Granek. Dodaje, że XTPL ma globalne aspiracje. – Poprzez obecność na GPW i na rynku we Frankfurcie chcemy przybliżyć firmę, a także naszą przełomową technologię inwestorom oraz potencjalnym partnerom z Europy Zachodniej – mówi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.