Technologie

Unified Factory: Pierwsze faktury na rynku afrykańskim jeszcze w styczniu

W środę notowania Unified Factory zniżkowały o blisko 3 proc., do 12,25 zł.

Maciej Okniński, prezes Unified Factory

Foto: materiały prasowe

Była to korekta mocnego wzrostu dzień wcześniej, kiedy spółka opublikowała wstępne wyniki za ubiegły rok oraz potwierdziła jednocześnie prognozy wyników za ten rok.

– Szacunkowe wyniki za 2017 r. przekraczają sierpniową prognozę o kilka procent w każdym z parametrów. Trudno więc nie być zadowolonym, tym bardziej że każdy kolejny kwartał był rekordowy w historii spółki, jeśli chodzi o poziomy rentowności i zysk netto – zauważa Maciej Okniński, prezes i zarazem największy akcjonariusz. Przyznaje, że było to możliwe głównie dzięki rosnącej sprzedaży głównego produktu UF Pro, opartego na rozwiązaniach platformy Customer Service Automation, której towarzyszył wzrost średniej wartości realizowanych wdrożeń. – Warto zwrócić uwagę na wzrost udziału sprzedaży zagranicznej w całości przychodów – twierdzi Okniński.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.