REKLAMA
REKLAMA

Recenzje

Stwórz ekonomiczny komiks i zgarnij nagrody

Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza do udziału w konkursie graficznym. Prace można nadsyłać do 10 listopada. Pula nagród to 32 000 zł.
Foto: materiały prasowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć, indywidualnie lub grupowo, komiks o tematyce ekonomicznej. Do wyboru jest pięć obszarów tematycznych:

Wielki sukces Polski po 1989 – czyli co zawdzięczamy transformacji gospodarczej PRL a Polska po transformacji – znajdź różnice! W kierunku Zachodu – droga Polski do NATO i Unii Europejskiej Rozwój bankowości po 1989r. Korzyści z transformacji - poprawa ochrony i stanu środowiska naturalnego w Polsce po 1989r.

Prace oceniać będzie jury, w którego skład wchodzą m. in. znany satyryk Jacek Fedorowicz, a także rysownicy Andrzej Mleczko i Henryk Sawka. Za najlepszy projekt przewidziana jest nagroda w wysokości 5 000 zł. Ponadto najlepsze prace zostaną umieszczone w antologiach komiksowych drukowanych w nakładzie 15 tys. sztuk, a następnie wysłane do szkół w całej Polsce. - Po trzydziestu latach od wyborów czerwcowych wolność Polaków ponownie jest zagrożona. Tą edycją konkursu chcemy przypomnieć, co zawdzięczamy transformacji po 1989r., oraz że wolność nie jest dana raz na zawsze. Dziesiąta edycja konkursu jest ku temu okazją szczególną, dlatego bardzo się cieszę, że rysownicy mogą wykorzystując swoje talenty przyczynić się do rozwoju świadomości polskiej młodzieży – mówi Jakub Przeździecki, Koordynator Projektów FOR. Prace można nadsyłać do najbliższej soboty. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: www.for.org.pl.

„Parkiet" i „Rzeczpospolita" są patronami medialnymi konkursu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA