REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Giełdowi inwestorzy wyprzedawali akcje Unimotu

Realizacja zysków przez graczy, po wcześniejszych zwyżkach, spadek rentowności grupy oraz obawy o dostępność kapitału obrotowego spowodowały przecenę walorów paliwowej spółki.

Robert Brzozowski, prezes Unimotu

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Podczas piątkowej sesji giełdowi inwestorzy wyprzedawali akcje Unimotu. Na otwarciu sesji handlowano nimi po zaledwie 35,11 zł, co oznaczało spadek kursu aż o 8,5 proc. W następnych godzinach skala zniżek była już mniejsza. Powodów przeceny mogło być kilka.

Po pierwsze, w ostatnich dniach kurs walorów spółki istotnie zwyżkował. Jeszcze kilka dni temu można było je kupić za mniej niż 34 zł. W ostatni czwartek ich cena zbliżała się już do 40 zł. Część graczy uznała, że to doskonała okazja do realizacji zysków. Drugim powodem przeceny mogły być niższe od oczekiwanych wyniki finansowe, w tym zwłaszcza wypracowane zyski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA