REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Rewolucja kadrowa w zarządzie Bogdanki

Pół roku po tym, jak stery w węglowej spółce przejął Artur Wasil, stanowiska w zarządzie straciły dwie osoby, związane z firmą od wielu lat.

Artur Wasil, prezes LW Bogdanka.

Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka odwołała Stanisława Misterka z funkcji zastępcy prezesa ds. finansowych i Sławomira Karlikowskiego z funkcji zastępcy prezesa ds. produkcji i rozwoju. Jednocześnie rozpisała konkurs na oba stanowiska. To kolejne duże roszady w węglowej spółce w tym roku. W połowie lutego z funkcji prezesa został odwołany Krzysztof Szlaga, który niedługo potem dołączył do zarządu spółki chemicznej Ciech, kontrolowanej przez Kulczyk Investments. W marcu stery w Bogdance przejął natomiast Artur Wasil.

Nadrabianie zaległości

Bogdanka nadrabia zaległości produkcyjne po problemach geologicznych, z którymi borykała się w I kwartale. W całym I półroczu spółka wydobyła 4,5 mln ton węgla, co było wynikiem o 1 proc. niższym niż rok wcześniej. – Utrzymanie zbliżonego do ubiegłorocznego poziomu produkcji w I półroczu, pomimo trudnego I kwartału, wskazuje na duży potencjał techniczny i organizacyjny kopalni – przekonuje Wasil. Podtrzymał przy tym plan produkcyjny na cały 2018 r., sięgający co najmniej 9 mln ton.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA