REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Ceny paliw nadal będą wysokie

Zawirowania na globalnym rynku ropy naftowej, duży popyt na olej napędowy i benzyny w Polsce, wzrost gospodarczy oraz zerowe marże na stacjach nie dają nadziei na istotne obniżki cen paliw.
Foto: 123rf

Ceny paliw na stacjach w Polsce są dziś wyjątkowo wysokie. Co więcej, drożeją, mimo że koniec lata oznacza również koniec sezonowego wzrostu popytu na te produkty. Z drugiej strony w ujęciu rok do roku mamy cały czas wzrost konsumpcji, co powszechnie uznawane jest jako efekt skutecznej walki państwa z szarą strefą w branży oraz wzrostu gospodarczego.

Z danych e-petrol wynika, że w ostatnim tygodniu średnia cena oleju napędowego wynosiła na stacjach 5,04 zł za litr, benzyna Pb95 kosztowała 5,11 zł, a autogaz 2,28 zł. To znacznie więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Co więcej, ceny nadal będą rosły. E-petrol prognozuje, że w najbliższym tygodniu za diesla będziemy płacić 5,02–5,13 zł za litr, za benzynę Pb95 około 5,04–5,13 zł, a za autogaz już 2,28–2,37 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA