REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orlen analizuje inwestycje w biopaliwa

Płocki koncern ma kilka pomysłów na produkcję biokomponentów. Szczegółów ciągle jednak brak.
Foto: materiały prasowe

PKN Orlen jest w trakcie realizacji programu operacyjnego dla biopaliw. Opracowuje projekty i analizy technologiczne oraz ekonomiczne uwzględniające dostępność różnego rodzaju surowców niezbędnych grupie do prowadzenia produkcji. Prowadzi także negocjacje z dostawcami nowych technologii.

– Program ten ma za zadanie dostosować spółkę do wymagań dyrektywy RED II (unijne regulacje dotyczące odnawialnych źródeł energii – red.), zwiększającej znaczenie biopaliw II generacji, wytwarzanych m.in. z alg, słomy oraz innych surowców odpadowych. W Polsce znowelizowana w lipcu ustawa o biokomponentach i biopaliwach ciekłych wyznaczyła czas na wdrożenie dyrektywy do 2024 r. – informuje biuro prasowe PKN Orlen.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA