REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Związkowcy z JSW piszą do premiera

Działające w węglowej spółce związki zawodowe sprzeciwiają się wyprowadzaniu pieniędzy z firmy i wstawiają się za prezesem Danielem Ozonem. Minister energii mówi jednak o wątpliwościach w funkcjonowaniu spółki. Kto wygra?
Foto: materiały prasowe

Nasze niedzielne informacje (tekst ukazał się na parkiet.com) o rzekomych naciskach, by Jastrzębska Spółka Węglowa zainwestowała w budowę cementowni i wykup od firm energetycznych akcji budowlanej firmy Polimex-Mostostal, wywołały prawdziwą burzę. Notowania JSW spadały w poniedziałek nawet o 10 proc., do 61,20 zł.

Naciski kontra audyt

Mówił o nich sam prezes JSW Daniel Ozon. Stwierdził, że był naciskany kilkakrotnie, by z pieniędzy JSW finansować inwestycje kompletnie niezwiązane z działalnością spółki. Jako przykład wymienił budowę cementowni oraz kupno akcji Polimeksu-Mostostalu. – Odmówiłem. Jako prezes mam dbać o spółkę, jej rozwój i jej akcjonariuszy – skwitował Ozon.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA