REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Inwestorzy polubili akcje Lotosu i Orlenu

Kursy walorów paliwowych firm znowu są wyjątkowo wysokie. Dziś trudno przewidzieć, jak dalej będą się kształtować. Analitycy wskazują wiele czynników, które będą miały na to wpływ.
Foto: materiały prasowe

Od kilku tygodni akcje Grupy Lotos i PKN Orlen cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem giełdowych inwestorów. Jeszcze w połowie lipca walory gdańskiego koncernu można było kupić po mniej niż 57 zł. W poniedziałek handlowano nimi już nawet po 71,64 zł. To najwyższe w historii notowania papierów Lotosu.

Trend wzrostowy ma również miejsce w przypadku płockiego koncernu. W połowie lipca akcje Orlenu można było nabyć po nieco ponad 81 zł. W poniedziałek kurs sięgał już 99,7 zł i do psychologicznej bariery 100 zł zabrakło bardzo niewiele.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA