REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PGNiG jeszcze poczeka na wyrok ws. Opalu

Zarząd wydobywczej spółki przekonuje, że w II połowie roku nie powinny wystąpić czynniki negatywnie wpływające na poziom EBITDA.

Piotr Woźniak, prezes PGNiG, ujawnia, że grupa umacnia swoją pozycję na międzynarodowym rynku gazu.

Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak

Mimo że wyniki PGNiG w II kwartale były gorsze od oczekiwań analityków, przez większą część piątkowej sesji notowania spółki świeciły na zielono. Zarząd wydobywczego giganta zaznacza, że w II połowie roku nie powinny wystąpić czynniki negatywnie wpływające na poziom EBITDA.

Powrót do wzrostu

Foto: PARKIET

– W II kwartale podpisaliśmy kilka strategicznych kontraktów, kontynuujemy eksport gazu na Ukrainę, odebraliśmy pierwszą dostawę LNG z USA i jesteśmy coraz bliżej realizacji projektu Korytarza Norweskiego. Dzięki temu systematycznie wzmacniamy naszą pozycję na międzynarodowym rynku gazu – mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA