REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Mocno rosną kursy akcji Lotosu i Orlenu

Poprawa nastrojów to efekt sprzyjającego otoczenia i dokonujących się w firmach zmian.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Podczas poniedziałkowej sesji akcje Grupy Lotos i PKN Orlenu należały do najchętniej kupowanych spośród walorów spółek zaliczanych do WIG20. Tuż po otwarciu notowań ich kursy, tak jak i reprezentujący je indeks, nieznacznie spadały. Dopiero po kilkudziesięciu minutach zaczęły mocno zyskiwać na wartości.

Papiery gdańskiego koncernu około południa kosztowały już 66,88 zł, co oznaczało zwyżkę kursu aż o 5,7 proc. Z kolei za akcje płockiego koncernu płacono nawet 96,48 zł, czyli o 4,9 proc. więcej, niż wynosił kurs odniesienia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA