REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Zmiana właściciela na horyzoncie

Capitale Tre Investments, największy akcjonariusz spółki zajmującej się obrotem paliwami płynnymi, znalazł inwestora branżowego, któremu ma sprzedać pakiet kontrolny 605 tys. akcji, stanowiących 40,77 proc. kapitału i 54,55 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.
Foto: materiały prasowe

Choć nazwa potencjalnego inwestora i jego plany odnośnie do Onico są utrzymywane w tajemnicy, dla pogrążonej w kłopotach finansowych firmy to szansa na wyjście na prostą. Wiadomo jedynie, że do warunkowej transakcji miałoby dojść najpóźniej do 29 listopada br., a nowy inwestor ma się podjąć sporządzenia wstępnego planu restrukturyzacyjnego spółki.

Na początku sierpnia zarząd Onico złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, wnosząc o wstrzymanie rozpoznania wniosku do czasu prawomocnego orzeczenia w sprawie ewentualnego otwarcia postępowania sanacyjnego. Wcześniej obligatariusze zażądali przedterminowego wykupu obligacji o wartości 16 mln zł, a trzy banki finansujące wypowiedziały umowy kredytowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA