REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Za rok wyniki Lotosu mają mocno wzrosnąć

Do połowy 2019 r. planowane jest zakończenie dwóch kluczowych inwestycji: projektu EFRA i zagospodarowania bałtyckiego złoża ropy B8.

Mateusz Bonca, prezes Lotosu, zapewnia że poziom zaawansowania prac przy projekcie EFRA cały czas rośnie.

Foto: Archiwum

Za rok zarząd Lotosu spodziewa się kolejnego mocnego wzrostu wyników. Robert Sobków, wiceprezes ds. finansowych, zapowiada, że w połowie przyszłego roku będą już działać nowe instalacje rafineryjne budowane w ramach projektu EFRA i będzie realizowane wydobycie ropy z bałtyckiego złoża B8 za pomocą nowej platformy wiertniczej. Oba przedsięwzięcia z jednej strony zapewnią dodatkowe przychody i zyski, a z drugiej nie będą już wymagały tak dużych wydatków inwestycyjnych jak obecnie. Na razie mają jednak spore opóźnienia.

Opóźnione inwestycje

Zaawansowanie prac w projekcie EFRA, który ma pomóc wytwarzać Lotosowi dodatkowe 900 tys. ton wysokomarżowych produktów (głównie oleju napędowego i paliwa lotniczego), wynosiło na koniec czerwca 95,5 proc. Dla porównania, na koniec marca sięgało 93,7 proc., a na koniec ubiegłego roku 90 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA