REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

JSW. Nieco słabsze prognozy dla koksu

Według analityków rok 2019 będzie nieco słabszy dla producentów koksu niż miniony. Główne powody to rosnące koszty produkcji i spadek różnicy w cenie między surowcem – węglem koksującym a koksem, co oznacza zmniejszenie marży.
Foto: materiały prasowe

Jakub Szkopek z DM mBanku szacuje, że z tych powodów Jastrzębska Spółka Węglowa w tym roku może utracić 220 mln zł przychodu w biznesie koksowniczym. W 2018 r. obroty JSW w tym segmencie sięgnęły 4,45 mld zł i były o 21 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Marcin Górnik z DM Vestor oczekuje ponadto dalszego spadku cen koksu w 2020 r. – o 10 proc., do 315 dol. za tonę, w porównaniu z rokiem obecnym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA