REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

JSW i Prairie Mining: na celowniku trzy projekty wydobywcze

W najbliższy piątek dojdzie do spotkania zarządu jastrzębskiej spółki z Prairie Mining. Australijski inwestor jest otwarty na rozmowy o dwóch projektach węglowych w Polsce.
Foto: materiały prasowe

Jastrzębska Spółka Węglowa szuka możliwości rozbudowy swoich zasobów wydobywczych. – Aktualnie mamy na oku trzy potencjalne projekty rozwojowe. Chodzi o złoże obok kopalni Krupiński, do rozważenia są także projekty rozwijane przez Prairie Mining – podkreśla Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

O ile JSW od dawna była zainteresowana planami wznowienia wydobycia w zamkniętej przed laty kopalni Dębieńsko, o tyle jak dotąd nie brała pod uwagę zaangażowania w woj. lubelskim, gdzie Prairie chce wybudować kopalnię Jan Karski. – Nic nie wiemy o tym projekcie, dlatego musimy go najpierw poznać. Poczekajmy z ocenami do czasu spotkania z Prairie – mówi Ozon. Dodał jednocześnie, że decyzje zapadną szybko. – Nie ma co czekać, trzeba wykorzystać okres koniunktury na rynku – przekonuje Ozon.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA