REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orlen zwiększy inwestycje i wydobycie w Kanadzie

W tym roku płocki koncern chce zainwestować za Atlantykiem 0,6 mld zł. Dzięki temu wydobycie z lokalnych złóż ropy i gazu ma wzrosnąć o kilkanaście procent.
Foto: materiały prasowe

W tym roku grupa Orlen chce zrealizować w Kanadzie 12 proc. zakładanych ogółem inwestycji. To 0,6 mld zł. W ubiegłym roku były one o 0,1 mld zł mniejsze. Dlaczego rosną inwestycje? – Zgodnie z przyjętą strategią PKN Orlen na lata 2019–2022 wydobycie w Kanadzie zakłada m.in. generowanie wolnych przepływów pieniężnych w możliwie najkrótszym czasie. W tym celu niezbędne jest zagospodarowanie posiadanych zasobów oraz osiągnięcie, a następnie utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu wydobycia – podaje biuro prasowe Orlenu.

Tegoroczne wydatki przede wszystkim obejmą zagospodarowanie już posiadanych złóż. Zależny Orlen Upstream Canada planuje m.in. rozpocząć wiercenie 20 otworów brutto (14,8 netto, czyli po uwzględnieniu udziałów w poszczególnych projektach). Chce też kontynuować prace związane z rozbudową infrastruktury do przesyłu i przerobu ropy i gazu. Dzięki inwestycjom średnie dzienne wydobycie ma zwyżkować do około 20 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy). W ubiegłym roku wynosiło około 17 tys. boe. Do wzrostu produkcji mają się przyczynić głównie prace prowadzone na obszarze Kakwa w stanie Alberta.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA