REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Zarząd Kęt może odkryć strategiczne karty w II kwartale

Ruszają prace nad strategią na lata 2020–2025. Grupa osiągnęła już taką skalę, że być może trzeba będzie wdrożyć inny model niż rozwój organiczny.
Foto: materiały prasowe

Zarząd przetwórcy aluminium na konferencji poświęconej prognozom finansowym na 2019 r. dużo uwagi poświęcił ogłoszonemu niedawno przeglądowi opcji strategicznych.

Planowanie w toku

– Kieruję Kętami od kilkunastu lat, z podmiotu o przychodach rzędu 700 mln zł urośliśmy do grupy ze sprzedażą rzędu ponad 3 mld zł. Mała skala i elastyczność pozwalała nam sprawnie konkurować z dużymi graczami, dziś sami pływamy po dużych wodach i musimy się zastanowić, jak mamy się rozwijać przez kolejnych pięć lat – zobrazował Dariusz Mańko, prezes Kęt. – Czy jesteśmy w stanie dalej w tym zespole rozwijać grupę organicznie i tworzyć wartość dla akcjonariuszy? Czy też potrzebny jest inny układ inwestycyjny: przejęcia, emisja, połączenie, a może też zbycie aktywów i skupienie się na jednym specyficznym kierunku? Dziś nie mamy gotowych odpowiedzi na te pytania. Mamy nadzieję zakończyć analizy w okolicach II kwartału – dodał.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA