REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Giełdowe spółki stawiają na rozwój sieci stacji paliw płynnych w Polsce

Orlen, Lotos, MOL i Unimot, a w przyszłości być może i Onico, chcą mocno zwiększać detaliczną sprzedaż diesla, benzyn i LPG. Impulsem do wzrostu inwestycji są m.in. wysokie marże osiągane na sprzedaży pozapaliwowej.
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak

Ubiegły rok prawdopodobnie był rekordowym pod względem liczby stacji paliw płynnych funkcjonujących na polskim rynku. Z ostatnich danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że na koniec września tego typu obiektów znajdowało się w naszym kraju ponad 7,6 tys. To o prawie 1 tys. więcej niż na koniec 2017 r. i najwięcej od co najmniej dziesięciu lat.

Duża zwyżka liczby stacji paliw to z jednej strony efekt skutecznej walki państwa z szarą strefą na rynku, w tym zwłaszcza w handlu olejem napędowym, a z drugiej rosnącego popytu na produkty i usługi pozapaliwowe. Chodzi tu nie tylko o ofertę gastronomiczną, ale i wszelkiego rodzaju produkty pierwszej potrzeby. Wydatny udział we wzroście branży miały i nadal będą mieć giełdowe spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA