Surowce i paliwa

Piotr Woźniak, PGNiG: Będziemy więcej inwestować w wydobycie

WYWIAD | Piotr Woźniak z prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawia Tomasz Furman

Piotr Woźniak, prezes PGNiG

Foto: Archiwum

Rynek gazu w Polsce i regionie przechodzi ostatnio istotne zmiany. Jak pana zdaniem może dalej się rozwijać?

Większość zachodzących zmian oceniam pozytywnie i jestem optymistą, jeśli chodzi o rozwój branży. W Polsce sprzedaje się coraz więcej gazu. PGNiG również zwiększa swoją sprzedaż, oferując gaz zarówno przez giełdę, jak i bezpośrednio odbiorcom końcowym. Coraz więcej surowca trafia na Ukrainę. Przez ostatnie 17 miesięcy, od sierpnia 2016 do końca 2017 r., sprzedaliśmy tam łącznie około 1 mld m sześc. Osiągnęliśmy naprawdę bardzo dobry wynik. Według danych firmy Argus w III kwartale 2017 r. PGNiG było dziewiątym największym dostawcą gazu na rynek ukraiński oraz największym polskim eksporterem do tego kraju.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie przez kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz