KGHM i rynek metali bez tajemnic. Już w piątek #zapytajKGHM

Jakie plany ma polski miedziowy gigant? Co czeka rynki miedzi czy srebra? Zadaj pytanie prezesowi KGHM Marcinowi Chludzińskiemu, który odpowie na nie osobiście w piątek od 11.00 na naszym profilu na Twitterze.

Publikacja: 13.07.2020 13:10

KGHM i rynek metali bez tajemnic. Już w piątek #zapytajKGHM

Foto: materiały prasowe

Ostatnie miesiące dla KGHM Polskiej Miedzi i całego miedziowego rynku to istny rollercoaster. Najpierw, po wybuchu pandemii Covid-19, potężne spadki cen metalu – i przy okazji cen akcji KGHM – oraz wizje topniejącego popytu i długiej recesji. Później jednak bardzo szybka poprawa nastrojów i równie mocne odbicie. Dość powiedzieć, że mimo wciąż trwającej pandemii miedź jest obecnie tak samo droga jak w styczniu, a kurs Polskiej Miedzi poszybował z około 50 zł do ponad 100 zł i jest najwyższy od ponad roku.

Czy optymizm inwestorów jest uzasadniony? Jak wygląda popyt i podaż na rynku miedzi i jakie są perspektywy tego rynku? Jak w obecnej sytuacji odnajduje się KGHM? Na ile koncern korzysta z fali wzrostu cen kruszców – złota oraz srebra, którego jest znaczącym światowym producentem?

O to i wszystkie inne sprawy związane z prowadzonym biznesem nasi Czytelnicy mogą zapytać prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego. Będzie on gościł w naszej redakcji w najbliższy piątek 17 lipca i weźmie udział w sesji pytań i odpowiedzi na naszym profilu na Twitterze. Start od godziny 11.00.

Pytania można zadawać już teraz z hashtagiem #zapytajKGHM na Twitterze, a także w komentarzach pod zapowiedzią wydarzenia na naszych pozostałych kanałach społecznościowych:

* na Facebooku – facebook.com/gazetaparkiet 

Surowce i paliwa
Enea kupi mniej węgla od Bogdanki
Surowce i paliwa
Orlen obniży wartość majątku petrochemicznego o 10,2 mld zł
Surowce i paliwa
Dla JSW szykuje się trudny rok
Surowce i paliwa
Ceny paliw będą zwyżkować
Surowce i paliwa
Nie ma nowych władz, nie ma podwyżek płac
Surowce i paliwa
Grupa CEZ rozpoczyna dezinwestycję w Polsce, chce sprzedać cztery polskie spółki