REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

KGHM: Rusza Sierra Gorda

Budowa kopalni Sierra Gorda w Chile została zakończona – oświadczył prezes KGHM Herbert Wirth podczas Polsko-Chilijskiego Seminarium Inwestycyjnego organizowanego przez miedziowy koncern we współpracy z naszym i tamtejszym resortem spraw zagranicznych.

Herbert Wirth, prezes KGHM.

Foto: Archiwum

– Jesteśmy na etapie rozruchu kopalni, ale przy tak dużej inwestycji jest to normalne. Liczę na to, że w tym miesiącu wyprodukujemy pierwsze partie koncentratu i być może również je sprzedamy – powiedział prezes Wirth. KGHM zapowiadał, że inwestycja o wartości 4 mld USD ruszy w połowie tego roku.

Rozruch gigantycznego zakładu górniczego ma potrwać sześć miesięcy. Prezes Wirth powiedział, że w tym roku chilijska kopalnia dostarczy około 50 tys. ton miedzi. W przyszłym roku ma osiągnąć pełne moce w ramach I etapu, czyli 110 tys. ton miedzi oraz 50 mln funtów tlenku molibdenu. Docelowe moce po rozbudowie kopalni (nakłady na ten cel nie zostały jeszcze podane) mają przekroczyć 220 tys. ton czerwonego metalu. W ubiegłym roku grupa KGHM wyprodukowała 821 tys. ton miedzi z własnych zasobów oraz złomów – większość w Polsce.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA