REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Esperotia: Emisja na konwersję długu oraz inwestycje

W czwartym kwartale działająca w branży odnawialnych źródeł energii Esperotia Energy Investments planuje emisję akcji o wartości nieprzekraczającej 2,4 mln zł.
Foto: GG Parkiet

– Częściowo będzie to konwersja zobowiązań, a częściowo emisja do nowych, wybranych inwestorów – zaznacza Agnieszka Król, prezes spółki, która od lipca 2012 r. jest notowana na NewConnect.

Pieniądze pójdą m.in. na nowe inwestycje. Esperotia rozpoczęła w ubiegłym roku proces due diligence (badanie kondycji finansowej i prawnej – red.) związany z nabyciem spółki Carbo Bio, która powstała w celu budowy w Świdwinie biogazowni rolniczej o mocy 1,2 MW. Transakcję zakupu sfinalizowano w I kwartale tego roku. Projekt ma przyznane 6 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Rozpoczęcie budowy planowane jest na III kwartał.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA