REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Grupa Duon: Zarząd podniósł prognozę wyników

Grupa Duon, specjalizująca się w handlu gazem ziemnym i energią elektryczną, podniosła prognozy wyników finansowych na ten rok.

Obecnie zarząd szacuje, że skonsolidowane przychody wzrosną do 509 mln zł, a czysty zarobek do 17,5 mln zł.

Powodem zmiany prognozy jest osiągnięcie dodatkowych wpływów na transakcjach dokonywanych na rynku hurtowym gazu w efekcie wystąpienia korzystnych okazji transakcyjnych. – W związku z początkową fazą rozwoju tego rynku transakcje te oraz osiągane w ich wyniku zyski mogą mieć charakter niepowtarzalny i w przyszłości mogą nie wystąpić – ostrzegła jednocześnie spółka.

W poprzedniej prognozie opublikowanej w marcu Grupa Duon podała, że chce wypracować jedynie 474 mln zł przychodów i 12,9 mln zł zysku netto. Dla porównania 2013 r. spółka zamknęła skonsolidowaną sprzedażą w wysokości 394,3 mln zł i czystym zarobkiem 10,7 mln zł. Oba wyniki były znacznie lepsze od zanotowanych rok wcześniej, głównie za sprawą wzrostu sprzedaży gazu i prądu.

W ostatnich miesiącach zarząd również informował o dużej zwyżce sprzedaży obu produktów do końcowych klientów. Wpływy udało się poprawić dzięki wykorzystaniu infrastruktury dystrybucyjnej innych firm oraz działalności prowadzonej na rynku hurtowym.

Mniejszy wzrost zanotowano jednie w segmencie infrastruktury, obejmującym sprzedaż gazu do końcowych klientów przy wykorzystaniu własnej sieci dystrybucyjnej. W tym obszarze zwiększyła się m.in. sprzedaż skroplonego gazu LNG, przede wszystkim dzięki nowym stacjom regazyfikacji zlokalizowanym w Przasnyszu i Suwałkach.

Opublikowana prognoza wyników miała pozytywny wpływ na piątkowe notowania akcji Grupy Duon. Ich kurs wzrósł o 5,2 proc., do 1,62 zł. To oznacza, że osiągnął najwyższy poziom od początku maja. W tym roku notowania walorów są stosunkowo stabilne i mieszczą się w przedziale 1,4–1,7 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA