REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Prezes Mabionu przenosi akcje

Maciej Wieczorek, prezes i jeden z twórców oraz głównych akcjonariuszy Mabionu, przenosi część swoich akcji tej biotechnologicznej spółki.

Maciej Wieczorek, prezes Mabionu

Foto: Fotorzepa

Maciej Wieczorek przeniósł 813,7 tys. akcji Mabionu z kontrolowanej w 100 proc. przez siebie firmy Celon Pharma na Glatton Sp. z o.o., również w pełni przez niego kontrolowany. Przenoszony pakiet Mabionu stanowi 7,53 proc. kapitału i głosów na WZA Mabionu.

- Przedmiotowe zdarzenie miało miejsce w wyniku podjęcia w dniu 23 grudnia 2014 r. przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Celon Pharma S.A. uchwały o wypłaceniu jedynemu akcjonariuszowi Celon Pharma S.A., tj. spółce Glatton Sp. z o.o., dywidendy w postaci 813,7 tys. akcji zwykłych na okaziciela Mabionu - czytamy w komunikacie.

Transakcja, przeprowadzona najprawdopodobniej w celu optymalizacji podatkowej, została wykonana po cenie 37,96 zł na akcję, co wycenia wspomniany pakiet na 30,9 mln zł. Dzisiaj po południu akcje Mabionu drożeją o 2,4 proc., do 39,05 zł.

Do tej pory niemal wszystkie akcje Mabionu, należące do Macieja Wieczorka, znajdowały się na koncie Celon Pharmy. Z ostatniego raportu kwartalnego wynika, że ta farmaceutyczna firma miała 1,42 mln walorów, czyli 13,18 proc. kapitału Mabionu, którego obecna kapitalizacja to 422 mln zł.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA