Firmy

Faworyci DM BOŚ do portfela na 2015 rok

Analitycy DM BOŚ wytypowali 17 spółek, na które warto postawić w przyszłym roku.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ w ramach cyklicznie prezentowanego raportu wytypowali spółki, na które warto postawić w najbliższym czasie.

Na liście znalazły się dwadzieścia trzy firmy, które w styczniu potencjalnie mogą zachowywać się lepiej niż reszta rynku. Broker wskazał też dziesięć spółek, których notowania mogą być pod presją.

Wśród faworytów DM BOŚ na nadchodzący miesiąc znalazły się: AB, Arctic Paper, Asseco South Eastern Europe, Budimex, Ciech, Decora, Enel-Med, Ergis, Eurotel, Famur, Herkules, Kopex, Lena Lighting, Medicalgorithmics, Mercator, Neuca, PKN Orlen, Robyg, Stomil Sanok, TVN, Unibep oraz Vistula.

Natomiast wśród spółek, które mogą się w przyszłym miesiącu zachowywać gorzej niż rynek analitycy DM BOŚ umieścili: Alma Market, Asbis, Bogdanka, Cyfrowy Polsat, Getin Noble, LPP, mBank, PGE, Synthos i Tauron.

W porównaniu z poprzednim miesiącem z listy polecanych spółek usunięto Echo Investment, BPH, CD Projekt, Asseco Poland, Comarch, Action i Duon.

Broker wytypował także swoich faworytów na 2015 rok. Wśród typów znalazły się: PKN Orlen, Ciech, AB, Eurotel, Stomil Sanok, Mercator Medical, Neuca, Vistula, Medicalgorithmics, Decora, Lena Lighting, Robyg, Herkules, Budimex, Unibep, BPH i Asseco SEE.

Zdaniem analityków wśród spółek, które mogą się w przyszłym roku zachowywać negatywnie na tle rynku, znajdują się: Synthos, Bogdanka, ING BSK, Asbis (tylko w I połowie 2015 r.), Alma (tylko w I półroczu), LPP (tylko w I półroczu) i Tauron.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.