REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Mabion podpisał umowę w Islandii

Biotechnologiczny Mabion podpisał umowę z LYFIS ehf. z Islandii w sprawie rejestracji, dystrybucji i sprzedaży leku MabionCD20 w tym kraju. Kontrakt został podpisany na 5 lat z możliwością przedłużenia.

- Islandia to kolejny już rynek, na którym Mabion podpisał umowę w tym roku. Za pośrednictwem firmy LYFIS planujmy wprowadzić do Islandii swoje leki, w tym MabionCD20 nad którym prace są już bardzo zaawansowane. Współpraca z lokalnym przedsiębiorstwem farmaceutycznym znacznie ułatwi proces wprowadzania produktu, co wiąże się również z optymalizacją kosztów. LYFIS będzie odpowiedzialny za organizację sprzedaży szpitalnej i udział w przetargach, a także strategię sprzedażową i cenową dla leku. Zapewnienie sprawnej sieci dystrybucyjnej MabionCD20 jest jednym z priorytetów dla naszej spółki dlatego zamierzamy zawrzeć takie porozumienia z kilkunastoma podmiotami na całym świecie w kontekście rynków mniej regulowanych – mówi Maciej Wieczorek, prezes Mabionu.

Podpisana przez Mabion i LYFIS umowa określa ramowe parametry biznesowe współpracy:

Mabion przekaże prawa dystrybucyjne do leku MabionCD20 na rynek Islandzki. Z tytułu udzielenia licencji na MabionCD20 na przedmiotowym rynku Mabion otrzyma płatności w kwocie 20 tys. euro rozbite na etapy (30 proc. po podpisaniu umowy, a 70 proc. po uzyskaniu dopuszczenia do obrotu na terenie Islandii). Produkcja leku MabionCD20 będzie się odbywać w Polsce. Po wprowadzeniu produktu do obrotu w Islandii, Mabion będzie mieć udział w dochodach ze sprzedaży leku na poziomie 50-60 proc. ceny rynkowej

LYFIS będzie zobowiązany do zamawiania MabionCD20 przez okres minimum 5 lat począwszy od pierwszego zamówienia, jak również zobowiązał się nie wytwarzać ani sprzedawać produktów podobnych do MabionCD20 w trakcie trwania współpracy. Umowa może zostać automatycznie przedłużona na 3 lata w przypadku osiągnięcia minimalnych przychodów ze sprzedaży.

LYFIS jest znaczącym dystrybutorem leków – w tym specjalistycznych – na terenie Islandii. W swojej ofercie posiada leki takich firm, jak: Teva, Krka, Ratiopharm, Bluefish, FarmaPlus AS, Medical. Rynek dla leku MabThera, leku referencyjnego do leku MabionCD20, na przedmiotowym rynku szacowany jest na 2-3 mln euro rocznie. Islandia to pierwszy kraj europejski, do którego Mabion podpisał umowę dotyczącą sprzedaży licencji i dystrybucji leku MabionCD20.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA