REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Firmy

Kryzys na Ukrainie napędził sprzedaż złota

Dystrybutorzy sztabek i monet deklarują, że w I kwartale sprzedali inwestorom łącznie o jedną trzecią więcej kruszcu niż przed rokiem. Liczą na poprawę wyników w skali całego roku.
Foto: GG Parkiet

W ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku notowane na NewConnect Inwestycje Alternatywne Profit (IAP) i Mennica Skarbowa (d. Grupa Mennice Krajowe) oraz niepubliczna Mennica Wrocławska znalazły nabywców na łącznie 525 kg złota inwestycyjnego. Danych o sprzedaży nie udostępniła uchodząca za lidera rynku giełdowa Mennica Polska, kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa.

Bezpieczne złoto

Dynamika wzrostu sprzedaży poszczególnych dystrybutorów różniła się znacznie. Największą zwyżkę – sięgającą 150 proc., do ponad 100 kg – zanotowała Mennica Skarbowa. Sprzedaż IAP wzrosła o 51 proc., do 105 kg. W przypadku Mennicy Wrocławskiej wzrost sięgnął 6,7 proc., ale do 320 kg.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA