REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Insiderzy więcej kupowali

Osoby mające informacje poufne wydały w marcu na zakupy akcji 11 mln zł, ze sprzedaży pozyskały 7 mln zł.

W marcu, podobnie jak w lutym, handel insiderów ograniczały okresy zamknięte związane z publikacją raportów kwartalnych i rocznych.

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Członkowie zarządów, rad nadzorczych i inne osoby mające dostęp do informacji poufnych na zakupy akcji swoich spółek wydały łącznie prawie 11 mln zł. Natomiast ze sprzedaży akcji insiderzy pozyskali nieco ponad 7 mln zł. Wartość zakupionych akcji jest wyższa od gotówki pozyskanej z ich sprzedaży po raz pierwszy od kilku miesięcy. Dla porównania w lutym insiderzy sprzedali walory za 15,5 mln zł, a na zakupy wydali zaledwie 0,6 mln zł.

Największe transakcje

W marcu, podobnie jak w lutym, handel insiderów ograniczały okresy zamknięte związane z publikacją raportów kwartalnych i rocznych. Przeprowadzono jednak kilka istotnych transakcji. Po stronie kupujących największą była ta przeprowadzona przez jednego z menedżerów ukraińskiego Kernelu. Korzystając z najniższego kursu od pięciu lat, wydał na zakup akcji ponad 6,3 mln zł. Spore transakcje przeprowadzili także menedżerowie Netii. Mirosław Godlewski, prezes telekomunikacyjnej spółki, kupił pakiet wart prawie 1 mln zł, a Jon Eastick, członek zarządu i dyrektor finansowy Netii, kupił akcje za 121 tys. zł. Natomiast Rafał Bauer, prezes odzieżowego Próchnika, wydał na zakupy prawie 0,5 mln zł. Akcje swoich spółek akumulowali także menedżerowie Atlantisu, Elkopu, Feerum, Mabionu, Mercatora Medical, OT Logistics i Wandaleksu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA