REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Nie tylko inwestor powinien mieć polisę na dom

Wczesna wiosna to czas, gdy do ubezpieczycieli wpływa więcej zgłoszeń szkód związanych z wichurami, burzami i podtopieniami. Jak radzą sobie z tym firmy i klienci?

Nie wszystkie szkody kwalifikują się według ubezpieczycieli do uproszczonej likwidacji. W Link4 nie kwalifikują się do niej podtopienia domów i piwnic.

Foto: Archiwum

Z danych Warty wynika, że huragany i deszcze na przełomie lutego i marca spowodowały wzrost zgłoszeń szkód o 30 proc. Obecnie klienci znacznie częściej niż zwykle korzystają z usług m.in. dekarskich przy naprawach uszkodzonych dachów. Wzrost liczby szkód z ubezpieczenia nieruchomości odnotowała też Axa i Ergo Hestia.

– Najczęściej nasi klienci zgłaszali uszkodzenia będące efektem opadów: zalane mieszkania i domy, zerwane dachówki oraz uszkodzenie budynków przez przewrócone drzewa – wylicza Bartosz Liszewski, zastępca dyrektora Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA