REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Newag zwiększy sprzedaż pojazdów szynowych

Zarząd liczy m.in. na wzrost popytu na elektryczne lokomotywy i zamówienia z Deutsche Bahn.

Zbigniew Konieczek, prezes Newagu, spodziewa się stabilnego poziomu zamówień zarówno od przewoźników kolejowych, jak i urzędów marszałkowskich.

Foto: materiały prasowe
Foto: GG Parkiet

W tym roku Newag podpisał już umowy na produkcję i modernizację pojazdów szynowych o łącznej wartości 909 mln zł netto. Dodatkowo niedawno otrzymał zamówienie na wyprodukowanie kolejnych sześciu zespołów trakcyjnych dla włoskiego przewoźnika Ferrovie Del Sud Est z siedzibą w Bari. Łączna wartość kontraktu przekracza 24,2 mln euro netto (ponad 103 mln zł).

– Jednym z głównych celów każdego chyba zarządu jest maksymalizacja wartości spółki, a jedną z dróg do osiągnięcia tych założeń jest wzrost sprzedaży przy wysokiej rentowności. W kontekście powyższego również zarząd Newagu będzie pracował nad pozyskaniem jak największego portfela zamówień – deklaruje Zbigniew Konieczek, prezes Newagu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA