REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Mercor ma miejsce do wzrostu przychodów

Zarząd producenta biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych nie narzeka na brak zamówień. Na dywidendę trzeba będzie poczekać.

Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

Foto: materiały prasowe

W ocenie zarządu perspektywy biznesu wyglądają pozytywnie, co wynika z korzystnej koniunktury na rynku budowlanym. – Otoczenie w Europie nam sprzyja poza Rosją i Ukrainą, gdzie odnotowaliśmy spadki sprzedaży, ale udało się je zrekompensować wzrostem w kraju – wskazuje Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

Więcej zamówień

– Biorąc pod uwagę poziom zamówień, pozytywny trend w przychodach powinien się utrzymać w kolejnych okresach. Mamy wypełniony portfel zleceń, które będą realizowane w najbliższych kwartałach – wyjaśnia prezes. Zwraca uwagę, że realizacja części zamówień przesunie się na kolejne kwartały z uwagi na opóźnienia robót na budowach. – W ostatnich miesiącach pozyskujemy więcej zamówień, niż przekłada się to na sprzedaż. Klienci odbierają nasze produkty z opóźnieniem, co wynika z braku siły roboczej generalnych wykonawców inwestycji i tym samym ich niższych mocy przerobowych. Zakładając, że obecne sprzyjające warunki pogodowe utrzymają się, spodziewamy się sprzedaży tych zamówień w kolejnych miesiącach – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA