Przemysł

Mangata Holding nie boi się drogiej energii

Prezes: droższy prąd to mniejsze obciążenie niż skok cen materiałów z 2017 r., który nie popsuł wyników.
Foto: materiały prasowe

Zdaniem prezesa Leszka Jurasza nie ma uzasadnienia dla mocnej przeceny akcji, obserwowanej w ostatnim czasie. W niecałe półtora miesiąca kurs przemysłowej grupy spadł o prawie jedną trzecią, do 65 zł, poziomu najniższego od 2015 r. To efekt zaledwie kilku spadkowych sesji we wrześniu, którym towarzyszyły relatywnie małe obroty. Grupa pokazała dobre wyniki za I półrocze i na konferencji w połowie września menedżerowie utrzymywali, że perspektywy są optymistyczne – mimo wyzwań.

Zarządzanie kosztami

– Jesteśmy na GPW od 13 lat i nie mieliśmy jeszcze takiej sytuacji. Przecena i jej skala to zaskoczenie, biorąc pod uwagę kondycję grupy i rynek – mówi prezes Jurasz. – Rozumiem, że inwestorzy mogą mieć obawy o skutki wzrostu cen energii, kosztów pracy, o to, jak długo utrzyma się koniunktura – przyznaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.